Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  TURİZM

  (Geniş zaman, ettirgen eylem, -mak fiil adı eki, tamlayan durumu)

  TURİZM

  iki kıtanın kavşak noktasında yer almak Türkiye'ye olağanüstü tarihi bir miras bırakır. Tabiatın cömertliğiyle bu miras büyük bir turizm potan­siyeli oluşturur.

  Efes'teki Meryem Ana Kilisesi, Ağrı'daki Ishak Paşa Sarayı, Ayasofya ve Sultan Ahmet Camisi ile Türkiye doğal bir müze görünümündedir. Turist­lerin ziyareti ülkenin canlı kişiliğini, iktisadını güçlendirir. Akdeniz'in hu­zurlu ve güneşli iklimi ise deniz turizmi için eşsiz olanaklar sunar.

  Turizm son yıllarda şaşırtıcı bir gelişme gösterdi. Gerçek bir sanayiye dönüşüp yeni bir yapılaşmaya sahip oldu. Kuşadası'ndan itibaren Bodrum ve güney illerine doğru deniz turizmine yönelik tesisler yapılmakta ve her geçen gün turizm yatırımları artmaktadır.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.