Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Nisan ayı ve Yeni Bir Hayat

  NiSAN

  Nisan ayının gelmesiyle bahar kendisini hissettirmeye başlar. Soğuk havalar geride kalır, yerini serin, zaman zaman da ılık, güzel havalar alır. Tabiatta canlılık başlar. Bütün canlılar yeni bir hayata başlamanın hazırlı­ğı İçindedir. Tabiat kışlık beyaz elbiselerini çıkarır, yerine yeşil elbiseler gi­yer.

  Nisan ayında yağmur çok yağar. Buna halk arasında "Nisan Yağmurla­rı" denir. Bu ayda yağmur sık sık yağar, ama kısa sürer. Nisan ayı bütün canlılara yaşama sevinci verir, insanı hayata bağlar. Sabah erkenden kalkıp pencereyi açıp kuşların şarkılarını dinlemek insanı mutlu eder. Her yanda bahar kokusu ve bahar temizliği vardır.

  Büyük şehirlerde nisanı fark etmek zordur. Şehir insanı cansız ve yüksek beton binalardan başka bir şey görmez.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.