Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  KENDİM SANDIM

  (Geniş zaman, -ip ulacı, ad durum ekleri, iyelik ekleri, belirli geçmiş zaman)

  KENDİM SANDIM

  Günlerden bir gün, Hoca'nın yanına yaşlı başlı biri gelir. Selâm sabah­tan sonra, dereden, tepeden söz açıp saatlerce hoşbeş ederler, misafirin kal­kıp gideceği sırada Hoca:

  "Efendi hazretleri, doğrusu, sohbetinize doymadım, ama biraz daha oturun desem belki oturmazsınız. Bari gitmeden, adınızı olsun bağışla­yın!" der. Adamcağızı bir gülmedir alır, güler de güler ve sonra:

  "ilâhi Hoca, demek beni tanımadın? Peki ya nasıl oldu da kırk yıllık dost gibi senli benli konuştun öyle?" diye sorar.

  Nasrettin Hoca, o açık yürekliliği ile:

  "Nasıl olacak, der; baktım ki kafan kafama, kaftanın kaftanıma benzi­yor, doğrusu ben seni kendim sandım!"

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.