Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  TÜRKÇE YAZ OKULU (Turkish Summer School)

  Türkçe yaz Okulu

  Türkçe Yaz Okulu programı kapsamında Enstitümüz her yıl onlarca ülkeden yüzlerce öğrenciyi Türkiye’de Türkçe öğrenmeye ve Türkiye’yi yakından tanımaya davet ediyor

  Türkçe Yaz Okulu programı, yurt dışında faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüleri ile dünyanın birçok ülkesinde Türkoloji bölümlerinde öğrenim gören misafir öğrencilerin katılımıyla gerçekleştiriliyor. İletişim dili olarak yalnız Türkçenin kullanıldığı bu büyük organizasyonda öğrenciler, hem Türkçe eğitimi alma hem de bulundukları ve ziyaret ettikleri şehirlerin öne çıkan tarihî ve turistik mekanlarını gezerek bölgenin kültürünü yerinde tanıma imkânı buluyorlar.  

  Enstitümüzce koordine edilen Türkçe Yaz Okulu'nda birçok farklı kültürden gelen misafir öğrenciler gruplara ayrılarak ülkemizin yirmiyi aşkın şehrinde gözde üniversitelerimizce misafir ediliyor. Bir ayı aşkın süre boyunca yoğun Türkçe kursu alan öğrenciler, hafta sonları da civar bölgeleri gezmelerinin yanı sıra geleneksel mesleklerimizi icra eden kişilerle tanışıyor, el sanatlarımızı kısa süreli de olsa icra etme fırsatı buluyorlar. 

  Türkçe Yaz Okulu'nun sonunda kapanış programı için bir araya gelen yüzlerce misafir öğrenci, son haftayı ise İstanbul'un tarihi ve turistik mekânlarını gezerek geçirdikten sonra birçok deneyim ve dost kazanarak ülkelerine birer kültür elçisi olarak dönüyorlar.

  DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN http://yazokullari.yee.org.tr/

  Turkish Summer School

  Within the scope of Turkish Summer School program, our Enstitü invites hundreds of students from tens of countries each year to learn Turkish in Turkey and to get to know Turkey better.

  Turkish Summer School program is carried out with participation of visiting students who learn Turkish at Yunus Emre Enstitüsü centres abroad and in Turcology departments in numerous countries of the world. In this major organization where only Turkish is used as the language of communication, students get the chance to learn Turkish as well as the culture of the region on-site by visiting the outstanding historical and tourist sites of the cities they visit.

  Turkish Summer School, coordinated by our Enstitü,  divided guests from various different cultures into groups of and hosted them in favourite universities in more than twenty cities of Turkey. Students who attend an intensive Turkish course for over one month, go on excursions in surrounding areas, as well as meeting with people who perform traditional crafts and try Turkish handicrafts even briefly.

  At the end of Turkish Summer School, hundreds of visiting students who gather for the closing ceremony, spent the last week touring the historical sites and tourist attractions of Istanbul and return to their respective countries as cultural envoys with new experiences and friends. 

  FOR MORE INFORMATION http://summerschools.yee.org.tr/

   
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.