Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  TÜRKÇE DİL YETERLİLİK SINAVI ÖRNEK SORULARI (PICTES)

  Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi’nin (PICTES) 2.2 faaliyeti olan “Sınav Sisteminin ve Materyallerin Geliştirilmesi” kapsamında “Türkçe Yeterlilik Sınavı (TYS)” merkezi olarak uygulanacaktır.  TYS, projenin öncelikli yürütüldüğü 23 ilde eğitime devam eden 2-12. sınıf düzeyindeki tüm Geçici Koruma Altındaki Suriyeli (GKAS) öğrencileri kapsayacaktır. Türkçe Yeterlilik Sınav Soruları, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen Türkçe Yeterlilikleri esas alınarak hazırlanmıştır.

   

  TÜRKÇE DİL YETERLİLİK SINAVI ÖRNEK SORULARI

  1-Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 6-10 Yaş Grubu (Yazma)

  2-Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 11-15 Yaş Grubu (Yazma)

  3-Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 16+ Yaş Grubu (Yazma)

  1-Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 6-10 Yaş Grubu (Okuma)

  2-Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 11-15 Yaş Grubu (Okuma)

  3-Türkçe Dil Yeterlilik Sınavı 16+ Yaş Grubu (Okuma)

   

  “Türkçe Dil Yeterliklerine Yönelik Program ve Ölçek Geliştirme Çalıştay Raporu"na da bu bağlantı aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

   

  Yorumlar   
  0 # suleyiman hıznıye 02-09-2018 21:04
  yeterlik sınavında hangi sorular gelir acaba
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  -2 # Aysu 03-02-2019 18:02
  Merhaba. Bu sınav sadece Suriyeliler için mi? Yoksa Azerbaycanlılar da mı veriyor
  Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.