TÜRKÇE ÖĞRENİYORUZ

TÜRKÇE ÖĞRENİYORUZ
Türkçeyi yabancı dil olarak edinmek isteyen yetişkinlere yönelik hazırlanmış bu kitap, dört dil becerisini ve kelime bilgisini temel düzeyde vermeyi amaçlamaktadır. 24 üniteyi bitiren bir kişinin Türkiye’ye geldiğinde günlük dilde temel ihtiyaçlarını karşılayabileceği değerlendirilmektedir. Her ünite, örnek bir metin ya da karşılıklı konuşma ile başlamaktadır. Anlamayı kolaylaştırmak ve kelime bilgisini artırmak için fotoğraf kullanıma önem verilmiştir. Öğrencilerin konuşma becerilerini geliştirmek için “ikili konuşma” bölümleri hazırlanmıştır. Dilbilgisi konuları ünite içinde öğrencinin anlayabileceği şekilde yapısalcı bir anlayışla betimlenmiştir. Her ünitenin sonunda o ünitede çalışılan konularla ilgili çeşitli alıştırmalar verilerek pekiştirme amaçlanmaktadır. Ders kitabının öğrenci ve öğretmeni yönlendiren bir araç olduğu kabul edilirse öğrencilerin ihtiyaçlarına göre dersini şekillendiren öğretmeninin yaratıcılığını da kullanarak bu kitabı bir hedef değil bir araç olarak görmesi, öğrencilerin istenilen seviyeye ulaşmasında katkı sağlayacaktır.
Kitabı online olarak satın alabileceğiniz siteler:
ilknokta.com
idefix.com
kitapyurdu.com
kitapsepeti.com.trThis book, prepared for Learners of Turkish as a Foreign Language, aims to improve the reading, speaking, writing and listening skills at a basic level by focusing on the topics that are often needed in daily life. Each unit starts with either a reading or listening activity. Many photographs are included in order to enhance comprehension and increase vocabulary knowvledge. Pair-speaking" exercises are developed to help learners improve their speaking skills. Grammar points are introduced in a constructivist view within the units. At the end of each unit, it is desired to provide revision for the learners by giving various types of exercises about the topics in the unit.

Dieses Buch wurde für Türkischlernende verfasst. Es beinhaltet Themen, die man vor allem im Alltag benötigt, und zielt darauf ab, die vier Fertigkeiten Hören, Sprechen, Lesen und Schreiben zu entwickeln. Jede Lektion beginnt mit einer Lese-oder Hörübung. Viele Fotos dienen dem besseren Verstandnis der Inhalte und zur Erweiterung des Wortschatzes. Für die Entwicklung der Sprechfertigkeit wurden Übungen zur Partnerarbeit ausgearbeitet. Relevante Grammatikpunkte werden innerhalb der Lektionen behandelt. Am Ende jeder Lektion werden die Themen in verschiedenen Übungen gefestigt.

Cette methode de français prepare pour les apprenants de la langue turaue vise â reprendre les actes principaux de parole de la vie quotidienne en autonomie, accompagne par le livre et le support audio. Elle s'adresse aux apprenants debutants pour leur apprentissage du turc et s'attache â l'acquisition et la maîtrise de 4 competences. Chaque ünite commence par un texte et une activite d'ecoute. On donne l'importance aux materiaux visuels comme des images aui concernent des dessins pour faciliter â la fois la comprehension et le lexique. On prepare des chapitres "parlez par deux" pour developper la competence orale. La grammaire s'integre par rapproche structuraliste dans l'unite. A la fin de chague ünite, on trouve des exercices d'entrainement aui visent â renforcer l'apprentissage.

HOW TO GET THE MOST OUT OF THIS TURKISH LANGUAGE COURSEBOOK

Dear language learners/users,

“TURKISH FOR FOREIGNERS” is designed to provide learners of Turkish language with all the necessary information if they want to study personally or in case they do not have a language teacher.

“THE COURSEBOOK” is composed of 24 units. All the instructions and language input is in the target language Turkish. The main book has a CD with recordings in mp3 format for the listening exercises. The units provide the learner with listening, speaking, reading and writing tasks, accompanied with necessary vocabulary and grammar input and exercises.

There are three “KEY BOOKS”; in English, German, and French. “THE KEY BOOKS” include all the instructions of the exercises in English, German, and French. The learners may choose the key book according to their 1st language or preferences. In addition, the key books include the answers to the exercises in the coursebook. Besides, you will find the tapescripts of all the listening exercises. This will allow you to read while listening and practice more in Turkish language. Moreover, there is a glossary in the key books (English, German, French) with the necessary vocabulary that the coursebook aims to teach.

I hope you really enjoy practicing and using Turkish language whenever and wherever you want, and I really wish that this book helps you. I want you to ask any questions and write your comments about the book,

via e-mail; Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. and Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yours sincerely,

Hakan BAYEZİT & Servet Kemikli

Yorumlar   
+20 # Hilal Kara 22-11-2011 22:44
Merhaba,

Özel ders olarak Türkçe öğretiyorum. Kitabı geçen ay satın almıştım. Başlangıç seviyesindekile r için kullanışlı bir kitap.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
-4 # Guest 09-07-2013 12:04
selamlar
ben ager karar olsaydi turkiyede olam , turkce ogretim kitabi neyimme lazimdir.(turki yede yaşamiram)
ağer olsa şu kitabi indirmek için de link kurun.
çünki başka memleketlerde yaşayanlar eliyebilmirler bu kitabi satin alalar.
üzürlusünüz, buna gora ki türkcem iyi deyil.
sağolun, memnun oldum.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
+8 # Guest 24-08-2013 11:20
www.gittigidiyor.com gibi siteler bildiğim kadarıyla yurtdışına da gönderiyor. Oradan kitabı satın alabilirsiniz.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
+8 # Guest 29-08-2013 15:02
Özellikle sözcük öğretimi ile bol fotoğraf kullanılması çok işe yarıyor. Fakat yabancı dil için hazırlanmış bir sözlüğümüz yok. Bu konuda ne yapabiliriz? Yasemin
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
+9 # mert 23-09-2014 18:39
İkinci Baskısı çıktı...
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
-4 # kitapyurdu 21-11-2015 15:30
I used to be suggested this website via my cousin. I'm not
positive whether this post is written by means of him as nobody else realize
such distinct about my trouble. You're amazing!
Thank you!
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR