Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  UYUŞTURUCU VE ALKOL

  (tlı eki, +lık eki, hern... hem bağlacı, geniş zaman, çokluk ekleri, ad durum ekleri]

  UYUŞTURUCU VE ALKOL

  Bugün bir çok ülkede uyuşturucu ve alkol, toplumun özellikle de gençlerin sağlığını tehdit eder durumdadır. Kimlik arayışı içindeki genç, kimliğini bulmak, özgüvenini tatmin etmek, zevk için ya da problemlerini aşmak için alkol ve uyuşturucu kullanmağa başlar.

  Uyuşturucunun hiç yararı yoktur. Aksine kişinin hem kendisine hem ailesine hem de topluma maddî ve manevî bir sürü zaran vardır, çünkü kişinin öz değerlerini toptan alır götürür.

  Yıllardan beri yazılı ve sözlü basında alkol ve uyuşturucunun zararları anlatılır. Buna rağmen gençler; yağmur, çamur, kar, kış, gece, gündüz demeden koşa koşa birahanelere, gazinolara giderler.

  Gençleri bu tür yerlerden ve kötü alışkanlıklardan kurtarmanın tek yolu, elbirliğiyle sorumluluğu paylaşmak ve gençlerin enerjilerini boşalt­mak için sosyal etkinlik alanları oluşturmaktır.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.