Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  TEMiZLiK

  (+ıp ulacı, -mak fiil adı eki, geniş zaman, bildirme eki, emir kipi)

  TEMiZLiK

   

  Hastalıklardan kendimizi korumak için en önemli şart, temizliktir. Te­mizliği küçük yaşlarda öğreniyoruz ve bu bizi hayat boyu koruyor. Çocuk­lara temizliği öğretmek ailelerin görevidir; bu nedenle çocukları çok küçük yaşlarda eğitmeliyiz.

  Temizlik alışkanlıklarından en önemlisi diş temizliğidir, çünkü dişler­deki çürüklük birçok hastalıklara neden oluyor. Siz de çocuklarınıza te­mizliği öğretin. Onlarla çocuk dilinde konuşup temizliğin önemini anlatın ve çocuklara örnek olun.

  Temizlik, yalnızca beden temizliği demek değildir. Beden temizliğinin yanında ruh temizliği de çok önemlidir. Kötü düşüncelerden uzak olmak insanları aldatmamak kısacası ahlâklı olmak da insanın ruh temizliğinin şartlarındandır.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.