Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  TÜRKLERiN DÜNYA TARiHiNDEKi YERi

  (Gelecek zaman, çokluk ekleri,
  iyelik ekleri, tamlayan durumu, belirli geçmiş zaman)

  TÜRKLERiN DÜNYA TARiHiNDEKi YERi

  Türkler, tarihin en eski uluslanndandır. Dünya tarihinde 17 büyük dev­let kurdular. Kültürleriyle ve uygarlıklanyla tarihte şerefli bir yer aldılar. Türk tarihi altın sayfalarla doludur. Bilim adamlarımız, devlet adamlarımız, düşünürlerimiz ölümsüz eserler verdiler. Atalarımızın bize en değerli mirası hür yaşama inancıdır. Atatürk, bunu çok iyi anladı. Bütün Türk gençlerinin tarihimizi öğrenmelerini istedi. Tarihimiz, genç nesillere her konuda moral veren olaylarla doludur. Atatürk, bu konuda şunları söyledi: "Türk tarihin­deki başarılar, Türk çocuklarının ilerleme azminin kaynağı olacaktır. Türk çocuklan, bu tarihten özgürlük fikrini öğrenecekler, o büyük basanları dü­şünecekler, atalarını öğrenecekler, kendilerinin aynı kandan geldiklerini dü­şünecekler ve bunlar sayesinde hiç kimseye boyun eğmeyeceklerdir."

  Atatürk'e göre, tarihimizi öğrenmek, araştırmak, incelemek ve bunla­rı Türklüğe, dünyaya bildirmek bizler için önemli bir görevdir.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.