Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  SiGARA

  (Hem ...nem bağlacı, geniş zaman, -madan ulacı, tamlayan durumu, i-eylemi)

  SiGARA

  Sigaranın zararları saymakla bitmez. Sigara hem insanın kendisine hem de ekonomisine zarar verir. Bir kere, sigara içmek her zaman tehlike­lidir. Sigara başta kalp olmak üzere, akciğerlere, damarlara daha birçok or­gana zarar verir.

  Sigarada yaklaşık 4.000 civarında zehirli madde vardır. Bu yüzden, in­sanlar daha emeklilik çağına bile varmadan ölüyorlar, ama sigarayı bıraka­rak bu ölümleri engellemek mümkün.

  Araştırmalara göre sigara tiryakisi toplumlarda akciğer kanseri ölüm­lerinin oranı %90, öksürük ve nefes darlığı ile birlikle kronik bronşit ölümlerinin oranı %25'tir. Bütün bu hastalıklara ve ölümlere sigara sebep oluyor.

  ingiltere'de 1985 yılında, yalnızca sigara yüzünden 95.000 insan öldü. O yıl kadınların %32'si, erkeklerin de % 36'sı sigara tiryakisiydi.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.