Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  Metin Bey ve Aysel Hanım

  Metin Bey her gün saat yedi buçukta kalkıyor. Banyoya gidiyor ve elini yüzünü yıkıyor. Diş fırçasıyla dişlerini fırçalıyor. Pijamasını çıkarıyor ve takım elbisesini giyiyor. Saat sekizde kahvaltı yapıyor.

  Kahvaltıda biraz peynir, iki dilim ekmek, biraz yağ, biraz reçel yiyor ve dört bardak çay içiyor. Metin Beyin eşi Aysel Hanımdır.

  Aysel Hanım eczacı. O işini çok seviyor. Sabah Metin Bey ve Aysel Hanım evden beraber çıkıyorlar. Aysel Hanımın iş yeri eve yakın, ama Metin Beyin işyeri eve uzak. Bunun için Metin Bey İşe otobüsle gidiyor, ikisi de saat beş buçuğa kadar çalışıyorlar ve eve geri geliyorlar. Aysel Hanım hemen yemek hazırlıyor, Metin Bey de ona yardım ediyor.

  Birlikte akşam yemeğini yiyorlar. Sonra Metin Bey televizyon seyrediyor. Biraz gazetelere göz atıyor. Aysel Hanım da mutfakta bulaşıkları yıkıyor. Daha sonra uyuyorlar.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.