Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  MAÇ DOKSAN DAKİKA, DOSTLUK EBEDÎ

  Japonya ve Güney Kore'de oynanan 2002 Dünya Kupası maçlarını yaklaşık 5.000.000.000 (beş milyar) kişi seyretti. Türk takımının bütün maçlarında, Güney Kore halkı ellerinde Türk bayraklarıyla statları doldurdu. Kendi takımları gibi bizim takımımızı da destekledi. Elbette bu samimi dostluk, bütün dünya milletlerinin ilgisini çekti.

  Hiç şüphesiz turnuvanın en ilginç karşılaşması Güney Kore - Türkiye arasında oynanan üçüncülük maçıydı. Bu maçta Güney Koreli seyirciler, ellerinin birinde kendi, diğerinde Türk bayrağı olduğu hâlde, her iki takımın     oyuncularını        büyük bir              coşkuyla

  desteklediler. Maç, Türkiye'nin 3-2 üstünlüğü ile sonuçlanmıştı. Güney Koreliler, maçın galibi Türk oyuncuları alkışlarken bir yandan da tribünlerde dev bir Türk bayrağı açtılar. Ardından yine dev bir Güney Kore bayrağı tribünlerde dalgalanmaya başladı. Dünya tarihinde eşi görülmemiş muhteşem bir olaydı bu. Böylece Güney Koreliler, Türklere tarihten gelen sevgilerini en güzel şekilde gösterdiler. Elbette Türk futbolcuları bu sevgiyi karşılıksız bırakmadı. Bütün oyuncularımız Koreli oyuncularla kol kola girerek seyircileri Güney Kore geleneklerine göre selamladı. Türk futbolcular, Güney Kore ve Türk bayrağı ile sahada tur attılar. Bu karşılıklı centilmenlik, seyirciyi daha da coşturdu. Spor, sevgi ve dostluğu pekiştiren bir araç olmuştu. Maçı seyreden bütün dünya milletleri bu güzellikleri ilgiyle izledi ve takdir etti. Yurdumuzdan binlerce kilometre uzakta gerçekleşen bu dostluk ve sevgi gösterisini milletçe büyük bir sevinç içinde takip ettik.

  Dostluk, dayanışma, onur, paylaşma ve sevinç duygularını Güney Kore ve Türkiye arasında oynanan maçta doyasıya hissettik.

   

  * Yarın için en iyi hazırlık, bugünün işini fevkalade iyi yapmaktır.

  Sir William Osler

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.