Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  İlaç

  Zeynep sekiz yasandadır. Sarı, uzun saçları ve yeşil gözleri vardır. Çok sevimli bir kızdır. Zeynep'in Sedat isimli bir erkek kardeşi vardır. Sedat üç yaşındadır.

  Zeynep'in babası doktordur. Evde pek çok kitap ve ilâç vardır. Bir gün Zeynep okuldan geldi. Annesini çok üzgün gördü. Çünkü Sedat'ın ateşi vardı. Ayşe hanım Zeynep'e "Sen kardeşinin yanında bekle." dedi. Az sonra çantasını aldı ve eşini çağırmak için hastahaneye gitti.

  Sedat'ın çok ateşi vardı. Zeynep dolaptan ilâç aldı ve Sedat'a bir tane verdi. Sedat'ın ateşi düşmedi. Zeynep kardeşine iki ilâç daha verdi. Sedat'ın iyi olmasını bekledi, ama Sedat'ın ateşi arttı. Zeynep çok korktu. O sırada annesi ve babası geldi Zeynep onlara herşeyi anlattı. Sedat'ı hemen hastahaneye götürdüler. Sedat iyi oldu.

  Babası Zeynep'e "Bir daha böyle işler yapma. Önce sor ve öğren!" dedi. Zeynep kardeşi için çok korktu, sonra sevindi. "Bir daha ilâçlarla oynamayacağım!" diye söz verdi.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.