Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  HAYVANLAR VE GÜÇLER

  (-t-lık eki, -ip ulacı, -rnak için, belirli geçmiş zaman, -diktan sonra),.

  HAYVANLAR VE GÜÇLER

  ilk insanın yaşam savaşı karnını doyurmakla başladı. Bunu önce mey­ve bitkilerle yaptı, ardından hayvanlarla boğuşup onları yemek İçin uğraş­tı. Hayvanlarla boğuşma sırasında gücü, bugünkü insandan daha farklı ve büyüktü, çünkü ilk insanların gelişmiş kas ve kemik yapılan vardı.

  Günümüzde bilim adamları hayvanların gücünü ölçüyor. Sizce hangi hayvan en güçlü? Fil mi arslan mı yoksa köpek balığı mı? Hayvanlar dün­yasının Herkül'ü kim? Bilim adamlarına göre köpek batıkları yer yüzünün en güçlü hayvanı. Köpek balığı avını ısırıp parçayı kopardıktan sonra bıra­kıyor. Öbür parçadaki diş izinin derinliğine bir alet sarkıtıp köpek balığı­nın dişinin gücünü ölçüyorlar.

  Ayrıca altı kiloluk bir kartal, elli kiloluk bir koyunu kapıp yuvasına uçuyor, on gramlık bir sümüklü böcek ise bir kiloluk bir yükü çekiyor.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.