Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  GERÇEK ANNE

  (Geniş zaman, ettirgen eylem, emir kipi, belirli geçmiş zaman)

  GERÇEK ANNE

  Bir gün iki kadın Süleyman peygambere gelir ve biri:"Ah! Biz aynı evde oturuyoruz. Ben geçen hafta bir çocuk doğurdum, o da benden üç gün sonra doğurdu, fakat onun çocuğu geceleyin öldü. Ge­ce benim yanıma geldi ve çocuğumu koynumdan aldı. Kendi çocuğuyla benim çocuğumu değiştirdi. Sabah uyandım ve bu çocuk benim değil, de­dim." dedi.

  Öbür kadın ise:"Hayır, yalan söylüyor. Bu çocuk benim, ölü çocuk onun." der ve kav­gaya başlarlar.

  Hiç kimse "Kim haklı, kim haksız?" bilmez. Biraz sonra Süleyman peygamber "Bana bir kılıç getirin." der. Kılıcı getirirler. Süleyman peygam­ber "Çocuğu ikiye bölün. Yarısını bu kadına, öbür yarısını şu kadına ve­rin." der.

  O zaman birinci kadın: "Lütfen çocuğu öldürmeyin." diye bağırır, fa­kat ikinci kadın: "Süleyman peygamberin emrini yapın." der.

  işte o zaman Süleyman peygamber kararım verir ve "Çocuğu birinci kadına verin, o gerçek annedir, çünkü gerçek anne çocuğunun ölmesini is­temez." der.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.