Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  GÜZEL TÜRKiYE-II-

  (istek kipi, tamlayan durumu, belirli geçmiş zaman)     

  GÜZEL TÜRKiYE-II-

  Türkiye'nin üç yanı denizlerle çevrilidir. Bu denizlerin adları Karade­niz, Akdeniz ve Ege Denizi'dir. Bir de iç deniz vardır. Onun adı ise Marma­ra Denizi'dir.

  Karadeniz çok dalgalıdır. Her zaman suyu soğuk ve az tuzludur. Ak­deniz çok tuzlu ve genellikle de sıcaktır. Ege Denizi de sıcak bir denizdir.

  Geçen yaz arkadaşlarla "Akdeniz'e gidelim." dedik. Tatilimizi orada geçirmeğe karar verdik. Orada güzelce bir otelde kaldık. Akdeniz çok ha­rikaydı. Onun sıcak ve de oldukça tuzlu sularında bol bol yüzdük. O yaz çok eğlendik.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.