Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  DÜNYAMIZ

  DÜNYAMIZ

  Gezegenimiz uzay boşluğunda bir oda gibidir. Dünyadaki koşullar ya­şam için oldukça uygundur. Bol su ve hava bulunuyor. Güneş ise yaşam için gerekli ışık ve ısıyı sağlıyor.

  Dünyadaki sıcaklık yaşam için çok uygundur. Yaşadığımız gezegen ne Venüs kadar sıcak ne de Mars kadar soğuktur. Dünya ısısı pek çok canlı­nın bir arada yaşaması için elverişlidir.

  Isının kaynağı güneştir. Atmosferin görevi ise sıcaklığın uzaya yayıl­masını önlemektir; ancak bu dü2en, ozon tabakasının delinmesi nedeniy­le tehlikeye girmiştir. Bu da insanların ve canlıların hayatım tehdit ediyor. Deniz seviyesinin yükselmesi ve çeşitli doğal değişmeler de tehlikeler ara­sındadır.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.