Facebook - Türkçe Öğretimi Google - Türkçe Öğretimi Twitter - Türkçe Öğretimi YouTube - Türkçe Öğretimi Instagram - Türkçe Öğretimi Telegram - Türkçe Öğretimi

  BEN YARIN NE YAPACAĞIM, NE YAPMAYACAĞIM?

  (Gelecek zaman -acak, -ecek, günlük rutinler)

  BEN YARIN NE YAPACAĞIM, NE YAPMAYACAĞIM?

  Yarın ne yapacaksın?

  Ben yarın sabah saat 10’da kalkacağım. Sonra duş alacağım. Kıyafetlerimi giyeceğim. Sonra kahvaltı hazırlayacağım. Ailemle kahvaltı yapacağım. Kahvaltıda çay veya kahve içeceğiz; börek, yumurta, zeytin, reçel, bal, peynir yiyeceğiz. Sonra birlikte sofrayı toplayacağız. Kahvaltıdan sonra dışarı çıkacağız. Parkta gezeceğiz. Öğle yemeğini lokantada yiyeceğiz. Öğleden sonra Üsküdar’a gideceğiz. Orada arkadaşlarımızla buluşacağız. Onlarla birlikte gezeceğiz, sonra deniz kenarına gideceğiz ve günbatımını izleyeceğiz. Akşam saat 8’de sinemaya gideceğiz. Sinemada Türkçe bir film izleyeceğiz. Filmin adı “Al Yazmalım”. Sonra film hakkında konuşacağız. Saat 9’da eve döneceğiz. Ben evde biraz kitap okuyacağım, televizyon seyredeceğim. Sonra uyuyacağım.

  Peki, ne yapmayacaksın?

  Ben yarın erken kalkmayacağım, kahvaltıda süt içmeyeceğim. Kahvaltıdan sonra evde oturmayacağım. Dışarı çıkacağım ama alışveriş merkezine gitmeyeceğim. Üsküdar’a gideceğim ama Taksim Meydanına gitmeyeceğim. Sinemaya gideceğim ama tiyatroya gitmeyeceğim. Kitap okuyacağım ama gazete okumayacağım. Parkta gezeceğim ama internette gezmeyeceğim. Günbatımını izleyeceğim ama fotoğraf çekmeyeceğim. Film izleyeceğim ama ağlamayacağım. Eve döneceğim ama hemen yatmayacağım. Televizyon seyredeceğim ama çok fazla seyretmeyeceğim.

  Sitemiz (turkceogretimi.com); hukuka, yasalara, telif ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiş ve “UYAR - KALDIR” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri bilgi@turkceogretimi.com adresinden veya iletişim bölümünden bize ulaşabilirler. Bizle iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemler yapılacaktır.
  © 2021 Tüm hakları saklıdır.