Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı - İNÖNÜ-TÖMER

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı - İNÖNÜ-TÖMER

İNÖNÜ-TÖMER

YABANCI DİL OLARAK TÜRKÇE ÖĞRETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI (UZAKTAN ÖĞRETİM)

İnönü Üniversitesi Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) bünyesinde 25 Ocak 2021- 12 Şubat 2021 tarihleri arasında “Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı” düzenlenecektir.  Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında deneyim kazanmak isteyenler ile hâlihazırda söz konusu alanda çalışan öğretim elemanlarının mesleki gelişimlerine katkı sunma gayesini taşıyan program kapsamında kursiyerler, hafta içi her gün alanında uzman akademisyenlerin vereceği teorik ve uygulamalı eğitimlere katılacaktır.

 

Başvuru Tarihleri: 25.12.2020 –13.01.2021

Program Ücreti: Sertifika programının katılım ücreti 800₺ olarak belirlenmiştir. Bu ücret tek seferde ödenebileceği gibi, ücretin yarısı kurs başlamadan önce, kalan yarısı ise kurs bitiminde olmak üzere iki taksitte de ödenebilir. Ön başvuru süreci sonunda kesin kayıt hakkı kazanan adayların e-posta hesaplarına ödeme ayrıntıları gönderilecektir. Ön başvuru sürecinde herhangi bir ödeme yapılması söz konusu değildir. 

Kimler Başvuru Yapabilir: Bu programa; Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri, Dilbilim, Sınıf Öğretmenliği, Yabancı Dil Öğretimi bölümlerinden mezun olanlar ya da adı geçen bölümlerin 4. sınıflarında öğrenim görmeye devam edenler başvurabilir. Mezun öğrencilerin diplomalarını, öğrenimine devam edenlerin ise bulundukları sınıfı gösteren öğrenci belgelerini başvuru sırasında başvuru formuna eklemeleri gerekir.

Ders İçerik ve Saatleri: Sertifika programı kapsamındaki dersler teorik ve uygulamalı olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir. 50 saatlik teorik eğitimin ardından 30 saatlik zorunlu staj uygulaması yapılacaktır. Bütün eğitimler pandemi koşulları gereği çevrim içi ortamda Google Meet programı ile yürütülecektir.

Ders Saat ve Tarihleri: 25. 01. 2021 – 12. 02. 2021 tarihleri arasında yürütülecek olan programda teorik dersler 17:30 - 21:00 saatleri arasında, staj uygulamaları ise teorik eğitimin ardından ilgili öğretim elemanın ders planı doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

Devam Zorunluğu: Katılımcılar, derslerin en az %80’ine katılmak zorundadır.

Değerlendirme: Programın son haftasında  çevrim içi sınav ile değerlendirmeye alınacak kursiyerlerden başarılı olanlara Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifikasıbaşarılı olamayanlara ise katılım belgesi verilecektir.

 

Başvuru: Başvuru yapmak için tıklayınız.    

 

Not: Başvurular kontenjanla sınırlı olup ön başvuru sonrasında programa katılmaya hak kazanan adaylar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir. Diğer sorularınız için program koordinatörüne Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR