Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

TÜRKÇENİN YABANCI DİL OLARAK ÖĞRETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI XIII (EĞİTİCİLERİN EĞİTİMİ/UZAKTAN EĞİTİM)

Sakarya Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAKARYA ÜNİVERSİTESİ TÖMER) tarafından uzaktan öğretim yoluyla başlatılacak olan Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi Sertifika Programı aşağıdaki takvim ve bilgiler doğrultusunda uygulanacaktır.

Sertifika Programı (Eğiticilerin Eğitimi-Uzaktan Eğitim) için lütfen aşağıdaki ayrıntılı bilgileri okuduktan sonra sayfanın sonunda bulunan kesin kayıt bağlantısına tıklayınız.

KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ TÜRKÇE ÖĞRETİMİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ tarafından "Türkçenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi" konulu sertifika programı düzenlenecektir.

Kimler Katılabilir?

Sertifika programına “Edebiyat Fakültesi”, “Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi”, “EğitimFakültesi” öğrencileri veya mezunları katılabilir. İlgili fakültelerin son sınıfında okuyan öğrencilerine, bu programlardan mezun olanlara ve bu alanlarla ilgili programlarda yüksek lisans veya doktora yapanlara öncelik verilecektir.

Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Batı Avrupa’da yaşayan ve anadili Türkçe olan 7-15 yaş arası çocuklar için ÜCRETSİZ çevrim içi Türkçe kursları başlattı.

Enstitü hızlanan dijitalleşme sürecini fırsata çevirerek Türkçe’yi daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Avrupa’daki Türkçe kaybına karşı internet üzerinden kurslar da düzenliyor. Köln’den koordine edilen dersler Almanya, Avusturya, Fransa, Belçika, İsviçre, İngiltere ve İtalya gibi ülkeler başta olmak üzere Batı Avrupa havzasını hedefliyor.

Canlı dersler https://derslik.nevsehir.edu.tr/   üzerinden yapılacaktır. Dersler için Google chrome kullanılmalıdır. Ödeme yaptıktan sonra sisteme kaydedileceksiniz. Ders içi etkinliklere göre farklı yazılımlar kullanılabilir.

 

Live lessons will be held on https://derslik.nevsehir.edu.tr/  After paying, you will be registered in the system. For lessons you should use Google chrome. Different software can be used according to the in-class activities.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Dil Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi

Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Sertifika Programı (Uzaktan Eğitim)

Başvuru Koşulları:  Programa; Fen-edebiyat Fakültelerinin Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri, Halk Bilimi ve Türk Halk Bilimi Bölümü; Eğitim Fakültelerinin Türkçe Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği ve İngilizce Öğretmenliği Bölümü ile Filoloji bölümlerinin (İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı vs.) 3. ve 4. sınıf öğrencileri, mezunları ile bu alanlarda yüksek lisans veya doktora yapanlar, mezuniyeti farklı alanlarda olup ilgili programlardan birinde yüksek lisans veya doktora yapanlar başvurabilir.

Program Tarihi
05 - 16 Ekim 2020  

Son Başvuru Tarihi
 02 Ekim 2020 (Kontenjan sınırlıdır.)  

Süre
40 Saat (Teori) + 35 Saat (Gözlem-Uygulama)  

Program Ücreti:  1100 TL

RizVN Login
Scroll to top