Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

Apart from providing education opportunities at an international caliber as well as a wealth of knowledge and experience, Turkey offers scholarships to international students from all over the world to study in the most prestigious universities in Turkey.

Türkiye Scholarships is a government-funded, competitive scholarship program, awarded to outstanding students to pursue full-time or short-term program at the top universities in Turkey.
Türkiye Scholarships aims to build a network of future leaders committed to strengthening cooperation among countries and mutual understanding among societies. 

Türkiye’deki seçkin üniversitelerde burslu eğitim almak isteyenler için Türkiye Bursları 2019 yılı başvuruları 15 Ocak 2019 tarihinde başladı. Başvurular 15 Ocak–20 Şubat 2019 tarihleri arasında www.turkiyeburslari.gov.tr adresinden yapılacaktır. 

Adayların, başvuru için gereken bilgi ve belgeleri başvuru sistemi üzerinden yüklemesi gerekmektedir.

Başvurular lisans, yüksek lisans ve doktora olmak üzere tüm düzeylerde alınacaktır.

Ankara Üniversitesi TÖMER 22 Ocak - 18 Şubat 2019 tarihleri arasında Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenliyor.

Programa Türkçeyi yabancı dil olarak öğretmeyi hedefleyen üniversite mezunları ya da üniversitelerin son sınıf öğrencileri başvurabiliyor. Kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.

Programı başarıyla tamamlayan adaylar Ankara Üniversitesi TÖMER Müdürü imzalı "Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifikası" almaya hak kazanır.

7 Nisan 2018 tarihinde Türkiye'de ilk defa düzenlenen "TEKNOLOJİ TABANLI TÜRKÇE ÖĞRETİM PANELİ"nin ikincisi 19 Ocak 2019 Cumartesi günü Turqua Group, Akademi Beyoğlu, Online Education Center ve Beyoğlu Belediyesi işbirliği ile İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

Bu panel; yeni nesil öğretmen ve öğrenciler, web 2.0 araçları, digital sınıflar, digital öğretmenler, uzaktan Türkçe, interaktif Türkçe, dünyada dil öğretiminde yeni trendler, Z kuşağa yönelik eğitim yaklaşımları gibi birçok konuda Türkiye'de Türkçe öğretimine yeni yaklaşımlar getirmeyi amaçlamaktadır. Dilde yeni öğretim tekniklerinin yanında dil öğretmede sınırların ötesindeki deneyimi konuşacağımız panelimize dil öğretmede teknolojik gelişmelerle ilgilenen, bu alanda kendini geliştirmek ve teknoloji altyapılı öğretime gelecekte katkı sağlamak isteyen herkes davetlidir.

Milli Eğitim Bakanlığı yurtdışı görevi için 155 Öğretim Üyesi/Öğretim Görevlisi/Okutman görevlendirecek. Bakanlık sınavla ilgili esasların, başvuru şartlarının, kontenjanların bulunduğu “Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretim Üyesi/Öğretim Görevlisi/Okutman Seçme Sınavı Başvuru Kılavuzu” nu yayımladı. 

Önemli Not: Bu kılavuz kapsamında başvuru yapan adaylar, Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı Başvuru Kılavuzu 2019” kapsamında gerçekleştirilecek sınavlara başvuru yapamazlar. Adayların iki kılavuzdan birine (kendilerine en uygun olana) başvuru yapmaları gerekmektedir.

Bakanlık, yapılacak olan sınav ve değerlendirmeler sonrası seçilenleri 49 farklı ülkede görevlendirmeyi planlamaktadır. Ülkeler listesi aşağıda yer almaktadır.

RizVN Login
Scroll to top