Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

Yunus Emre Enstitüsünün onlarca ülkeden yüzlerce öğrenciyi bir araya getirdiği ve her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Türkçe Yaz Okulu bu yıl farklı kategorilerde gerçekleştiriliyor.

Temelde Türkçe öğretimi niteliğinde başlayan yaz okulu projesi, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra gezi programları ile Türkiye’yi ve Türk dilini yaşayarak öğrenme fırsatı sunuyor.

Yunus Emre Enstitüsü dünyanın farklı noktalarındaki kültür merkezleri ve irtibat noktalarında eğitim-öğretim çalışmalarının yanı sıra kültür ve sanat faaliyetleri yürütmekte ve bilimsel araştırmalara destek vermektedir.

Bu kapsamda Enstitü, Türk edebiyatının daha yakından tanınması amacıyla Türk Edebiyatı Yaz Okulu faaliyeti düzenlemektedir. İstanbul’da düzenlenecek olan yaz okulu kapsamında katılımcılar Türk edebiyatının seçkin yazarları ve şairleriyle bir araya gelecek ve muhtelif seminerler, dersler ve atölyeler aracılığıyla farklı edebi türleri ve eserleri tanıma fırsatı yakalayacaktır. Siz de Türk yazar ve şairlerle tanışmak ve Türk edebiyatının ilham aldığı mekânları yerinde yaşamak istiyorsanız siz de bu yaz İstanbul’a davetlisiniz.

Yunus Emre Enstitüsü dünyanın farklı noktalarındaki kültür merkezleri ve irtibat noktalarında eğitim-öğretim çalışmalarının yanı sıra kültür ve sanat faaliyetleri yürütmekte, ayrıca bilimsel araştırmalara destek vermektedir.

Bu kapsamda Enstitümüz, yurt dışında Türkiye’nin kültürel mirasının daha yakından tanıtılması amacıyla Dünya Kültür Mirasında Türkiye-Arkeoloji Yaz Okulu faaliyetini hayata geçirmiştir. Faaliyet kapsamında kültürel mirasa ve arkeolojiye meraklı üniversite öğrencilerinin Türkiye’nin kültürel mirasını yerinde tanıması hedeflenmektedir. İki hafta sürecek program çerçevesinde akademik seminerlerin yanı sıra kazı alanları ve müzelere ziyaretler gerçekleştirilecektir. Katılımcıların müthiş bir Türkiye deneyimi yaşayacağı programın ayrıntıları aşağıda sıralanmıştır.

Yunus Emre Enstitüsü dünyanın farklı noktalarındaki kültür merkezleri ve irtibat noktalarında eğitim öğretim çalışmalarının yanı sıra kültür ve sanat faaliyetleri yürütmekte ve bilimsel araştırmalara destek vermektedir.

Bu kapsamda Enstitü, Türkiye’nin sinema birikimini dünya ile paylaşmak ve Türk sinemasını daha yakından tanıtmak amacıyla Türk Sineması Yaz Okulu düzenlemektedir.

 Manas Üniversitesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı için 30 Öğretim Üyesi ve 3 Türkçe Okutmanı istihdam edecek.

Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi; Edebiyat Fakültesine 5, Fen Fakültesine 4, Güzel Sanatlar Fakültesine 2, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine 3, İlahiyat Fakültesine 1, Mühendislik Fakültesine 4, Veteriner Fakültesine 2, Ziraat Fakültesine 3, Beden Eğitimi ve Spor YO’na 2, Turizm ve Otelcilik  YO’na 2, Meslek YO’na 2 Öğretim Üyesi; Yabancı Diller Yüksek Okuluna 3 Türkçe Okutmanı istihdam edecek.

RizVN Login
Scroll to top