Türkçe, Türkçe Öğretimi, Türkçe Öğretmeni İlanı, Türkçe Okutmanı İlanı, Yunus Emre Enstitüsü Personel Alımı İlanı, Türkiye Maarif Vakfı Personel Alımı İlanı, Türkoloji Bursları, Türkçe Yaz Okulları, Yabancılara Türkçe Öğretimi Sertifika Programları  gibi Türkçeyle ilgili her türlü duyurulara bu sayfada yer verilmektedir...

Başvuru yaparak Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde dünya standartlarında bir yüksek öğrenim fırsatını keşfet!

Sunduğu uluslararası seviyedeki eğitim ve bilgi ve tecrübe zenginliğinin yanında, Türkiye dünyanın her yanından uluslararası öğrencilere ülkenin en seçkin üniversitelerinde öğretim bursu sunuyor.


Türkiye Bursları, devlet finansmanıyla Türkiye’nin iyi üniversitelerinde uzun ve kısa süreli eğitim için öğrencilere sunulan bir burs programıdır.


Türkiye Bursları, ülkeler arasındaki işbirliğini ve toplumlar arası ortak anlayışı güçlendirmeye kendini adamış geleceğin liderlerinden bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

 

Başvuru Tarihleri: 10 Ocak – 20 Şubat 2020

Apart from providing education opportunities at an international caliber as well as a wealth of knowledge and experience, Turkey offers scholarships to international students from all over the world to study in the most prestigious universities in Turkey.

Türkiye Scholarships is a government-funded, competitive scholarship program, awarded to outstanding students to pursue full-time or short-term program at the top universities in Turkey.

Türkiye Scholarships aims to build a network of future leaders committed to strengthening cooperation among countries and mutual understanding among societies.

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 yılında yurt dışında görevlendirilecek öğretmenler için “Yurt Dışında Görevlendirilecek Öğretmenleri Seçme Sınavı” kılavuzunu yayımladı.

Sınav, yurt dışında görevlendirilecek öğretmenleri seçmek amacıyla açılmış olup kılavuzda belirtilen esaslar çerçevesinde Millî Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecektir

Önemli Not: Bu kılavuzda yer alan kurallar, Kılavuzun yayım tarihinden sonra yürürlüğe girecek yasama, yürütme ve yargı organları ile ilgili kurumların kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebilir. Böyle durumlarda izlenecek yol Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir ve Millî Eğitim Bakanlığının internet sayfasından kamuoyuna duyurulur. Sınavlarla ilgili alınan yeni kararlar ve gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgiler de Millî Eğitim Bakanlığının internet sayfasından kamuoyuna duyurulacaktır. İlgililerin Millî Eğitim Bakanlığının internet sayfasını sık sık kontrol etmeleri yararlarına olacaktır.

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı 2. Dönemi 17 Şubat’ta İstanbul Üniversitesi Dil Merkezinde başlıyor.

- Programa kayıt olacak kişilerin aşağıdaki bölümlerden birinden mezun veya eğitimine devam ediyor olması gerekmektedir:

Eğitim Fakültelerinin;

Türkçe Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Fransızca Öğretmenliği, Almanca Öğretmenliği, Arapça Öğretmenliği vb. bölümleri.

Edebiyat Fakültelerinin;

Türk Dili ve Edebiyatı, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Türk Halk Bilimi, Dilbilim, Filoloji İngiliz Dili ve Edebiyatı, Fransız Dili ve Edebiyatı, Alman Dili ve Edebiyatı, Amerikan Dili ve Edebiyatı, Yunan Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı, Fars Dili ve Edebiyatı, Çeviribilim / Mütercim-Tercümanlık vb. bölümleri.

BAŞVURU TARİHLERİ: 27 OCAK - 13 ŞUBAT 2020

PROGRAM TARİHİ: 17 ŞUBAT - 13 MART 2020

- Eğitim ücreti 800,00 TL (KDV dâhil) ’dir. Kontenjan sınırlı olup kontenjanın dolması halinde kayıtlar kapatılacaktır.

- Programa devam zorunludur. Mazeretsiz devamsızlığın sürmesi hâlinde katılımcılar sertifika sınavlarına girme hakkını kaybederler.

- Eğitimlere katılım durumu ve eğitim sonunda yapılacak olan sınavın sonucu değerlendirilerek katılımcılara sertifika verilecektir.

Ön kayıt için

https://forms.gle/xfQ1rFZvq6eLf5dA8


Not: Bu formu doldurduktan sonra tarafınıza banka hesap bilgilerini de içeren bir onay e-postası gönderilecektir. Size belirtilecek olan süre içinde eğitim ücretini yatırdığınızı gösteren makbuzu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine ilettiğinizde ise kayıt işleminiz tamamlanacaktır.

İletişim

0 212 243 67 29 - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi DİLMER bünyesinde Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Sertifika Programı düzenlenecektir. 23 ARALIK – 10 OCAK 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan YABANCI DİL OLARAK TÜRKÇE ÖĞRETİMİ SERTİFİKA PROGRAMI 40 saat teorik, 40 saat pratik olmak üzere toplam 80 aatten oluşmaktadır. Programın normal ücreti 1250 TL, indirimli ücreti 1000 TL'dir.

RizVN Login
Scroll to top