II. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Sempozyumu

II. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Sempozyumu 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Sakarya Üniversitesi ve Maximilians Üniversitesi (Münih/Almanya) ortaklığında Münih’te gerçekleştirilecektir.
İlkini Ghent/Belçika’da başarıyla gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Sempozyumu, Dünya üzerinde Türkçenin yabancı dil olarak eğitimine-öğretimine emek veren tüm meslektaşlarımızı ve paydaşlarımızı bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.
II. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi Sempozyumu’nda;“Çok Dillilik Konseptinde Türkçe Öğretimi ve Türkçe Ders Kitapları” ana temasına öncelik verilecek olup ayrıca Türkçenin ikinci dil/yabancı dil öğretimindeki tüm konuları kapsamaktadır.

Bu çerçevede temel ve uygulamalı çalışmalarını paylaşmak üzere, başta TÖMER’ler ve Türkçe öğreten diğer kurumlar olmak üzere alanda çalışan bütün paydaşları, akademisyenleri ve öğretmenleri bir araya getirmeyi amaçlıyoruz. Yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde temel dil becerilerinin eğitimi-öğretimi, öğretmen ve akademisyen yetiştirme, öğretmen ve öğrenci tutumları, iki dillilik ve çok dillilik, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi, yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde dilbilimsel uygulamalar ve yabancı dil olarak Türkçenin öğretiminde geleceğe yönelik perspektifler gibi konuları içeren çalışmalarımızı ve deneyimlerimizi paylaşmaktan mutluluk duyacağız. Yurt içinde ve yurt dışında Türkçenin eğitimi-öğretimi alanında çalışan herkesi, okutmanlarımızı/ öğretmenlerimizi, akademisyenlerimizi yaptıkları çalışma ve uygulamaları paylaşmaya davet ediyoruz.

Kayıt, başvuru ve soru(n)lar için

Web: www.icotfl.sakarya.edu.tr 

Mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yorumlar   
0 # ŞÜKRAN YARGI 13-01-2016 08:41
Otuz yıllık Türk Dili Edebiyatı Öğretmeniyim,20 10 -2015 yılları arasında Almanya Nürnberg de Türk Dili ve Kültürü öğretmenliği yaptım,Sempozyu ma ilgi duyuyor ''Türçenin Yurtdışında Anadili Olarak Öğretimi '' bildirisi ile katılmak ,beş yıl boyunca edindiğim tecrübe ve gözlemlerimi dile getırmek istiyorum,katıl ım başvuru sayfanız niçin Türkçe değil? teşekkür ve saygı ile.
Cevap | Alıntıyla Cevapla | Alıntı | Yöneticiye raporla
Yorum ekle


Top